Kino Scala

 

Brno je kulturním centrem jižní Moravy, druhým největším městem České Republiky a centrem experimentálního divadla. Mimo mnoha divadelních scén však v brně najdeme i mnoho kinosálů. Jedním z nejstarších a nejznámějších je právě kino Scala. Nachází se v samotném centru města na ulici Solniční, vedle kostela sv. Tomáše.

 

 

V předsálí kina se nachází příjemná nekuřácká restaurace s kavárnou. Ta je velmi oblíbeným místem setkání ještě před filmovým představením, můžete sem také zajít probrat své zážitky až po něm. Atmosféra kavárny Scala je jedna z nejzajímavějších v Brně.  V případě, že je tato kavárna plná, což se často stává, nedaleko ve vedlejším Místodržitelském paláci najdeme podobnou kavárna zvanou Pod Obrazy, jejíž atmosféra je zase příjemně jazzová a uvolněná.

 

 

Podobně jako mnoho jiných malých kin se i Scala potýká s nedostatkem diváků, kteří často dají přednost pohodlí kinosálů multikin a atmosféru malého staršího kina si nechají ujít. Městští radní uvažují o zavření Scaly, ale zatím toto jedinečné kino stále funguje. Dalším pěkným kinem je kino Art, se kterým by se Scala mohla popřípadě spojit. Art se nachází trošku dál od centra města, ale zajímavý je výběrem filmů. Zde se často promítají méně známé nezávislé zahraniční snímky mladých interpretů. Ve Scale a Artu se také konají každoroční festivaly jako například Febiofest, které do jejich plyšových sedadel usadí stovky nadšených diváků. Doufejme, že i toto by mohl být důvod k zachování scény kina Scala  a navrácení vysoké návštěvnosti jeho staršího, ale zato jedinečného sálu.

 

 

V blízkosti kina Scala se nachází hned několik zajímavých objektů. Prvním z nich je kostel sv. Tomáše a vedlejší přilehlý Místodržitelský palác, jež je sídlem Moravské galerie. Dále se z kina můžete vydat směrem na náměstí Svobody a po cestě navštívit kostel sv. Jakuba. V blízkosti kostela se nachází několik příjemných míst k posezení, zejména v létě na zahrádkách pod širým nebem. Tam vám může atmosféra shlédnutého snímku pomalu doznívat.